český jazykenglish langue

O nás

Adéla Šponerová

O homeopatii se zajímám již od svých dvanácti let, kdy jsem poznala člověka, který mě s touto metodou léčby seznámil. Byl to spolužák mé matky, slepý člověk, a jelikož měl sám dost svých zdravotních problémů a nic mu nepomáhalo, dostal se po několika letech k této metodě a jako samouk se vzdělal v tomto oboru natolik, že nakonec začal pomáhat i druhým. Věnoval se z části i čínské medicíně a celé filosofii alternativní medicíny, která vychází z jedné základní podstaty a to, že nemoc je narušená vitální síla organismu, to znamená jednoho neoddělitelného celku – těla i ducha. Setkala jsem se s ním náhodou, když jsem ho šla s mou matkou navštívit a vůbec jsem netušila, s kým budu mít tu čest. Jen jsem seděla a poslouchala „dospělácký“ rozhovor a ve chvíli, kdy se zmínil o této metodě léčení, jsem nastražila uši. Už jako malé dítě jsem měla velké sny o tom, jak bych chtěla vyléčit všechny nemocné lidi na světě a měla jsem tendenci zjišťovat důvody, proč se někdo chová tak a druhý jinak, proč se někdo trápí, proč se někdo vzteká, proč je někdo závistivý a někdo zase skromný. Po setkání s tímto člověkem jsem se neuvěřitelně nadchla a téměř každý den jsem ho po cestě ze školy navštěvovala a poslouchala jeho vyprávění o homeopatické léčbě, o jeho vyléčených pacientech, o principu jin a jang atd. Bylo to pro mě neuvěřitelné poznání a zároveň sdílení mých dětských představ s někým, kdo je dospělý a ví daleko víc. Střetnutí s tímto člověkem se stalo zásadním v mém životě. V podstatě ho považuji za svého prvního učitele homeopatie. Ačkoliv už nežije, jsem opravdu šťastná za to, že mi ukázal mou životní cestu a já jemu splnila jeho velké přání a to, že po něm převezmu štafetu a stanu se také homeopatkou. Tak se stalo a i když už dnes vím, že celému světu nepomůžu, stejně je to pro mě úžasný pocit pomoci alespoň těm, kteří budou chtít.

Vzdělání v oboru

Mgr. Kateřina Lukášová

Již od dětství jsem se zajímala o klasickou medicínu a psychologii a bylo tudíž jasné, že se touto cestou i v budoucnosti vydám. K velkému překvapení mé rodiny, ale i mému vlastnímu, jsem vystudovala namísto medicíny Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a několik let jsem v tomto oboru pracovala. Nicméně mě tato práce nikdy příliš nenaplňovala. V té době jsem se o homeopatii ani o jiné alternativní metody léčby moc nezajímala, připadalo mi, že nestojí na pevných základech a že nemají svá jasná pravidla. Tento názor jsem ale změnila po narození své první dcery. Pro probdělých nocích, kdy dcera neustále kašlala, dávila se a měla od podzimu do jara nikdy nekončící rýmy, záněty průdušek a alergii a lékaři nám kromě klasických léků a běžných vyšetření nebyli schopni pomoci jsem pochopila, že tudy cesta nevede, a že si budu muset poradit sama. Z tohoto důvodu jsem začala studovat Homeopatickou akademii v Praze. Zjistila jsem, že homeopatie, jako kombinace psychologie, komunikace a léčebného „umění“, je pro mě ideální řešení a, i když oklikou a trochu jinou cestou, jsem se vrátila k tomu, co jsem vždy chtěla dělat – mít možnost se přiblížit k lidem, hlouběji jim porozumět a řešit jejich psychické a fyzické obtíže. Dcera je dnes již zdravá, i když se, tak jako každé dítě, nějaké té „rýmičce“ nevyhne, ale kromě toho jsem si našla v homeopatii zálibu, stala se mou vášní i mým povoláním. Při každé úspěšné léčbě dalšího pacienta vím, že cesta, kterou jsem si před několika lety vybrala je správnou volbou.

Vzdělání v oboru

Metoda léčby

Nabízíme pomoc při řešení akutních i chronických, zdravotních či psychických potíží na základě celostního individuálního přístupu metodou poradenství klasické - konstituční homeopatie, tzn. podle celkové konstituce pacienta.

Své znalosti neustále rozvíjíme, ať už vlastní praxí, tak postgraduálním studiem, na přednáškách a seminářích našich předních a především zahraničních homeopatů s mnohaletou praxí.

První konzultace

Druhá konzultace (kontrola)

Používaná literatura

Použitá literatura

Samuel Hahnemann – Organon léčebného umění

Robin Murphy – Homeopatické syntetické repertorium

Robin Murphy - Homeopatická materia medika

Roger Morrison, M. D. – Klíčové a potvrzující symptomy homeopatické materie mediky

Wiliam Boericke, Oscar E. Boericke – Homeopatická materia medica s repertoriem

Dr. A. U. Ramakrishnan, Catherine R. Coulterová – Homeopatický přístup k léčbě rakoviny

James Tyler Kent – Přednášky o homeopatické léčbě

Rajan Sankaran – Duše homeopatických léků

Rajan Sankaran – Základní kniha homeopatie

Dr. Tinus Smits – Materia medica pro homeopatickou praxi

H. C. Allen, M. D. – Klíčové symptomy homeopatické materie mediky

George Vithoulkas – Homeopatická věda

Pulford – Klíč k homeopatické materii medice

Ian Watson – Průvodce metodami homeopatické léčby

Dr. Elisabeth Hubbard-Wrightová – Rychlý kurz homeopatie

Miranda Castro – Kompletní příručka homeopatické léčby

MUDr. Petr Pudil – Homeopatická první pomoc

a další

Programy

Homeopatický diagnostický program KENT