český jazykenglish langue

Gemmoterapie

gemmoterapie

Jde o přírodní léčebnou metodu využívající výtažků ze zárodečných tkání rostlin v růstu. Nejčastěji se jedná o pupeny, proto se můžeme také setkat s názvem "medicína pupenů".

Pupeny představují zárodečnou tkáň rostlin, ve které je obsaženo to nejcennější, co rostlina má pro svůj další růst. Obsahují proto mnohem účinnější látky, než jaké jsou v částech dospělé rostliny.

Aktivní látky v pupenech jsou velmi účinné i při malém množství, proto stačí použití nižší dávky. Poskytují razantnější účinek, než jaké má stejná bylina v dospělém stavu, proto účinkují i v případech, kdy užívání bylin má příliš slabé působení a mnohdy pupeny mohou nahradit farmaceutické přípravky.

Účinek zárodečné tkáně pupenu odpovídá jakémusi spojení účinků budoucího listu, květu a plodu, neboť všechny tyto části jsou v primitivní formě v pupenu obsaženy.

Všechny výtažky z pupenů dodávají do organismu minerály, vitamíny, stopové prvky i enzymy a zvyšují tím jeho obranyschopnost. Zároveň výrazným způsobem nespecificky zlepšují funkci centrální nervové soustavy a mají stimulační účinek na imunitní a nervový systém.

Gemmoterapii můžeme použít jako podpůrnou léčbu u každé nemoci (např. při rýmě, alergii, gynekologických obtížích, lymské borelióze, jako doplněk při léčbě ozařováním a chemoterapií, atd.). Působí bez vedlejších účinků a umožňuje čištění těla přirozenou cestou.

Gemmoterapeutika a extrakty je možné kombinovat s homeopatickou i alopatickou léčbou.